Laboratorium produkcji obrazu i dźwięku DM-NL>LabProDz
Zajęcia mają charakter praktyczny. W ich trakcie studenci poznają kolejne etapy produkcji i postprodukcji krótkich materiałów filmowych. Uczą się przygotowywać scenariusz, planować zdjęcia oraz nagrywać i montować krótkie filmy. W trakcie realizacji własnych pomysłów filmowych studenci utrwalają sobie podstawowe pojęcia filmowe oraz wiedzę teoretyczną związaną z kompozycją obrazu, planami filmowymi, narracją, światłem, muzyką i dźwiękiem, montażem i in. i uczą się wykorzystywać ją w praktyce.
Tryb zajęć
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
1. Obecność na zajęciach (75 proc.).
2. Ocena ciągła (Aktywne uczestnictwo w merytorycznej dyskusji w trakcie zajęć, praca na zajęciach indywidualna i w grupach).
3. Przegląd i ocena grupowego projektu (etiudy video) - ocena merytoryczna pomysłu (kreatywność, innowacyjność, oryginalność) oraz umiejętności pracy w grupie.
Literatura
1. M. Górska, Visual Storytelling. Jak opowiadać językiem video, Wyd. PWN, 2019.
2. Internetowe gatunki dziennikarskie w erze cyfryzacji, Wolny-Zmorzyński K., Toruń 2021;
3. B. Block, Opowiadanie obrazem. Tworzenie wizualnej struktury w filmie, telewizji i mediach cyfrowych, Wyd. Wojciech Marzec, 2018.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: