Praca magisterska HIS-SM>pracmag-4
Wymogi formalne dla prac MAGISTERSKICH na kierunku „historia”w Instytucie Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:
1)Objętość tekstu głównego pracy (wstęp, rozdziały, zakończenie–każdorazowo łącznie z przypisami; bez bibliografii, bez aneksów itp.): 60-150 stron znormalizowanych (po 1800 znaków ze spacjami);
2)Aparat naukowy zgodny ze standardami uchwalonymi przez Radę Instytutu (dostępnymi na stronie www);
3)Wstęp zawierający:a.uzasadnienie wyboru tematu;b.uzasadnienie ram chronologicznych; c.przedstawienie problemu badawczego w formie pytań;d.opis stanu badań nad problemem; e.charakterystykę korpusu źródeł; f.charakterystykę metod badawczych;g.opis struktury pracy.4)Zakończenie zawierające zestawienie głównych wniosków z pracy oraz propozycję dalszych badań nad problemem.
Tryb zajęć
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
E_2. Posiada wiedzę o możliwościach interpretacji faktów historycznych z tych lat oraz tekstów kultury pochodzących z tej epoki, rozumiejąc mechanizmy polityczne i społeczne związane z podłożem narodowym, religijnym i kulturowym
E_3. Posiada wiedzę o możliwościach pogłębionego opisu i analizy omawianych wydarzeń historycznych korzystając z dorobku innych nauk humanistycznych
E_4. W oparciu o źródła dokumentujące życie polityczne i społeczne potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i użytkować oraz uogólniać informacje tam zawarte (H1K_U01)
E_5. Efektem prowadzonych zajęć ma być również przekonanie o przydatności posiadanej wiedzy o mechanizmach dziejowych oraz umiejętności oceny rzeczywistości i nieschematycznego rozwiązywania problemów. Ma to studenta przygotować do podejmowania wyzwań zawodowych i społecznych (H1K_U03)
E_6. Ma świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności; rozumie potrzebę ciągłego samokształcenia (H1K_K01)
E_7. Ma przekonanie o sensie, wartości i potrzebie realizacji misji historyka w społeczeństwie; jest gotowy do podejmowania wyzwań zawodowych i społecznych (H1K_K03)
E_8. Ma także świadomość odpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego i tradycji zarówno na poziomie lokalnym jak i globalnym (H1K_K05)
Kryteria oceniania
Praca sprawdzana jest przez promotora. Wymagane jest spełnienie kryteriów merytorycznych (podstawa źródłowa, zrealizowanie zakładanych celów badawczych) i formalnych. Praca sprawdzana jest przez promotora w systemie antyplagiatowym. Na tej podstawie promotor podejmuje decyzję o dopuszczeniu do obrony.
Literatura
Ustalana indywidualnie przez prowadzących grupy dla poszczególnych studentów, dostosowana do tematów prac.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: