Seminarium magisterskie z historii sztuki XIX i XX wieku HS-SM>semmag1-01
Na seminarium magisterskim student, przygotowując rozprawę nabywa wiedzę o dziełach sztuki, które sa przedmiotem badań i tematem rozpraw. Oprócz tego studiuje sztukę epok, których dotyczą tematy prac magisterskich, Może również posiąść wiedzę o różnych przejawach i aspektach kultury epoki, w której dzieło powstało,, podstawowych pojęciach teoretycznych historii sztuki, podstawowych operacjach metodologicznych historii sztuki oraz nurtach, tendencjach i postawach w metodologii historii sztuki. Podczas wspólnej pracy pod kierunkiem promotora student nabywa umiejętności: w zakresie wyszukiwania informacji i korzystania z literatury naukowej, umiejętności w zakresie opisu dzieła sztuki, umiejętności w zakresie analizy stylistycznej i ikonograficznej, umiejętności w zakresie interpretacji stylistyczno-genetycznej i treściowej, umiejętności w zakresie redagowania rozprawy naukowej
Tryb zajęć
Kryteria oceniania
Podstawa zaliczenia jest przedstawienie wyznaczonej części rozprawy magisterskiej. Oceniona jest ona pod względem formalnym i merytorycznym. Oceniane jest wykorzystanie literatury przedmiotu, dokładność i wnikliwość operacji analitycznych.
Literatura
D’Alleva Anne, Metody i teorie historii sztuki.-Kraków, 2008
Skubiszewski P., O dwóch podstawowych sposobach uprawiani historii sztuki, „Teksty” V (1974), s. 57–85.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: