Filozofia polityki SF-MS>FILPOL
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Tryb zajęć
Efekty kształcenia
E_1 poszerzenie erudycji studenta,
E_2 kształtowanie sprawności formalnych, takich jak dociekliwość intelektualna (zwłaszcza na poziomie myślenia abstrakcyjnego) oraz umiejętność logicznego powiązania historycznie zmiennych pytań i odpowiedzi formułowanych w dziejach filozofii polityki.
E_3 nabycie zdolności formułowania rzetelnej oceny bogatego spektrum stanowisk ujawniających się w dziejach filozofii polityki i tropienia konsekwencji wynikających z przyjęcia określonych założeń merytorycznych i metodologicznych.
E_4 poznanie złożoności rzeczywistości i zrozumienie potrzeby interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywanych problemów
E_5 zdolność identyfikacji i rozstrzygania dylematów – zwłaszcza doktrynalnych i etyczno-moralnych – związanych z życiem społeczno-politycznym
Kryteria oceniania
Rozmowa zaliczeniowa podczas sesji egzaminacyjnej. Termin zaliczenia oraz szczegóły jego przeprowadzenia zostaną ustalone ze studentami nie później niż na dwa tygodnie przed zakończeniem zajęć.
Literatura
1. A. Szahaj, M. N. Jakubowski, Filozofia polityki, Warszawa 2008.
2. A. Swift, Wprowadzenie do filozofii politycznej, Kraków 2010.
3. J. Mysona Byrska, O polityce, polityczności i antypolityce, Kraków 2016.
4. T. Buksiński, Współczesne filozofie polityki, Poznań 2006.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: