Kierunki studiów
> Studia I stopnia
> Muzyka kościelna
> Muzyka kościelna, studia stacjonarne, pierwszego stopnia, profil ogólnoakademicki
Muzyka kościelna, studia stacjonarne, pierwszego stopnia, profil ogólnoakademicki (MK-SL-a) | |
pierwszego stopnia Stacjonarne, 3-letnie (6 semestrów) Język: polski | Spis treści: Opis ogólny
Brak opisu dla tego programu.
|
Przyznawane kwalifikacje:
Licencjat
Dalsze studia:
Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia, studia podyplomowe.
Uprawnienia zawodowe:
Absolwent studiów pierwszego stopnia posiada umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnych, podstawowych i kierunkowych objętych programem nauczania. Absolwent posiada kwalifikacje artysty-muzyka w zakresie działalności artystycznej obejmującej różnorodne obszary muzyki kościelnej, oraz nauczyciela w szkolnictwie ogólnokształcącym. Jest przygotowany do pracy w placówkach zajmujących się propagowaniem kultury muzycznej w społeczeństwie. Zdobyta wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne dysponują go do podjęcia szczegółowych działań, takich jak: pełnienia funkcji organisty, animatora życia muzycznego w parafiach i innych ośrodkach duszpasterskich, prowadzenia zespołów muzycznych (chóry, schole, zespoły instrumentalne), przygotowania psałterzystów i kantorów do posługi liturgicznej, prowadzenia wybranych zajęć muzycznych w ośrodkach kształcenia dzieci i młodzieży, podejmowanie działalności muzycznej w instytucjach kultury i mediach (radio, prasa, TV). Absolwent posiada umiejętności wykwalifikowanego muzyka lub nauczyciela w zakresie edukacji i animacji muzycznej oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną do prowadzenia zajęć dydaktycznych i ogólno–muzycznych w szkolnictwie ogólnokształcącym do gimnazjum włącznie. Absolwent posiada znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia, po złożeniu przewidzianego regulaminem studiów egzaminu.
Absolwent, który zamierza prowadzić działalność dydaktyczną w szkolnictwie ogólnokształcącym musi uzyskać kwalifikacje pedagogiczne zgodnie z wymaganiami określonymi przez właściwe przepisy.
Efekty kształcenia
Uwaga, istnieje więcej niż jedna wersja tego pola. Kliknij poniżej i wybierz wersję, którą chcesz wyświetlić:
Dla studiów wyższych z dniem 1 października 2018 r. efekty kształcenia stały się efektami uczenia się – Ustawa z dnia 3 lipca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669 z późn. zm.).
Załącznik do Uchwały nr 41/2017 Senatu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z dnia 24 kwietnia 2017 r. w sprawie określenia efektów kształcenia dla kierunku studiów muzyka kościelna na studiach pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim od roku akademickiego 2017/2018.
Kwalifikacja:
Ze szczegółowymi kryteriami kwalifikacji można zapoznać się na stronie:
https://irk.upjp2.edu.pl/